Nowi członkowie współpracujący w „Białym murowaniu”

05 marca 24

W pierwszych miesiącach 2024 roku Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” zyskało ośmiu nowych członków instytucjonalnych. Celem rozszerzenia jest zacieśnienie współpracy z przedsiębiorstwami, które nie są producentami silikatów, ale dostarczają rozwiązania technologiczne oraz surowce dla zakładów wytwarzających wyroby wapienno-piaskowe.

W ostatnich latach branża budowlana przechodzi wiele zmian, zarówno w zakresie projektowania, wykonawstwa, jak również produkcji materiałów budowlanych. Bez wielopłaszczyznowej współpracy, zmiany nie będą pełne i satysfakcjonujące. Dlatego Stowarzyszenie „Białe murowanie” zdecydowało się rozwijać współpracę z przedsiębiorstwami, które mają znaczący wpływ na rozwój branży silikatowej. Są to głównie producenci wyposażenia zakładów produkcyjnych i dostawcy wapna, będącego jednym z podstawowych surowców. Do „Białego murowania” dołączyły przedsiębiorstwa: Kapeko Serwis Piotr Kokot, LASCO Umformtechnik GmbH, Lin-Tech Sp. z o. o.,  Masa GmbH Andernach, PRÄZI-FLACHSTAHL AG, Trzuskawica S. A., Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A.

Bardzo doceniamy, iż są to zarówno przedsiębiorstwa o zasięgu globalnym, jak i regionalnym, co czyni nasze Stowarzyszenie forum do ciekawej i inspirującej dyskusji – mówi Mirella Magdziarz-Żak, Sekretarz Generalna Stowarzyszenia. Liczymy na wkład merytoryczny nowych firm członkowskich w nasze dążenia do dbałości o jakość produkowanych w Polsce silikatów oraz działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że współpraca w szerszym gronie przyniesie dobre rezultaty dla branży silikatowej i pozytywnie wpłynie na sektor budowlany – dodaje.